piątek, 7 lipca 2017

Piątek z książką: #1 13 powodów - Projekt Lipiec 2017 dzień 7.

Witajcie!
Już od pewnego czasu nosiłam się z zamiarem wprowadzenia na bloga serii książkowej. Bardzo lubię czytać i jeszcze jakiś czas temu "pochłaniałam" miesięcznie sporo książek. Teraz niestety mam mniej czasu, ale i tak staram się codziennie znaleźć chwilę na czytanie. Chciałabym co jakiś czas publikować notkę na temat mniej lub bardziej ciekawych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie po raz pierwszy, albo do których ponownie wróciłam. Nie będą to typowe obszerne recenzje, ale krótkie informacje odnośnie przeczytanych pozycji i moje odczucia:-) (czyli jednak mini recenzje:-)).
 
Dzisiaj książka, o której usłyszałam niedawno za sprawą reklam serialu, który niedawno został wyprodukowany. Nie oglądałam ani jednego odcinka, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się to nadrobić. 13 powodów autorstwa Jaya Asherato tragiczna historia pewnej dziewczyny przedstawiona w dosyć nietypowy sposób. Główna bohaterka popełnia samobójstwo, a powody, które ją do tego poprowadziły zawiera w opowieści nagranej na kasetach magnetofonowych. Powodów jest trzynaście i są nimi konkretne osoby i sytuacje z nimi związane. Wspomniane kasety trafiają do chłopaka (Claya), który ma swój udział w tej historii i to właśnie z nim jest związana narracja książki.

 
Jak na moje aktualne możliwości czasowe książkę przeczytałam dosyć szybko - w ciągu trzech dni. I jeśli mam być szczera, to później sporo o niej myślałam. Spotkałam się z opiniami, że serial wypada o wiele lepiej, ponieważ historia jest bardziej rozbudowana, a postaci są lepiej wykreowane. Możliwe. Ale mimo tego, książka i tak daje sporo do myślenia, głównie ze względu na poruszony w niej temat. I uważam, że powinien ją przeczytać każdy - niezależnie od wieku. Każdy jest inny i w inny sposób radzi sobie z codziennością. Dla jednej osoby dana sytuacja będzie błahostką, a dla innej będzie stanowiła ogromny problem, z którym może sobie nie poradzić. A każdy zasługuje na pomoc.


Czytałyście tę książkę? Jestem ciekawa, co o niej myślicie. Będzie mi miło, jeśli zostawicie komentarz.
Pozdrawiam!


4 komentarze:

 1. 13 powodów oglądałam tylko serial, książki nie miałam okazji przeczytać. Daje do myślenia i uważam, że wiele osób (w tym młodszych) będzie się podobał i w jakiś sposób ich poruszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. książka bardzo daje do myślenia. Serial muszę koniecznie zobaczyć.

   Usuń
 2. Jestem w trakcie oglądanie serialu - bomba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę w końcu znaleźć chwilę, aby go obejrzeć:-)

   Usuń

Zapraszam do komentowania:). Będzie mi miło, jeśli postanowisz pozostawić po sobie jakiś ślad:).
Czytam wszystkie komentarze, a na pytania odpowiadam pod postami:).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...