Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Piątek z książką. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Piątek z książką. Pokaż wszystkie posty

piątek, 6 lipca 2018

Piątek z książką: # 3 Lato koloru wiśni i Zima koloru turkusu Cariny Bartsch - Projekt Lipiec 2018 dzień 6.

Witajcie! 
Jak Wam mija piątek? Właśnie wróciłam do domu i postanowiłam, że dopóki mam jeszcze jakaś energię, to usiądę i napiszę krótką notkę. Nie wiem, jak Was, ale mnie ta para pogoda powoli wykańcza. Lubię ciepło, ale tylko jeśli mam czym oddychać 😊. 

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwie książki, które w ubiegłym miesiącu udało mi się przeczytać. Mowa o Lecie koloru wiśni oraz Zimie koloru turkusu autorstwa Cariny Bartsch. 

piątek, 21 lipca 2017

Piątek z książką: # 2 Lśnij, morze Edenu - Projekt Lipiec 2017 dzień 21.

O dzisiejszej książce usłyszałam w jednym z programów śniadaniowych. Wówczas wymieniano ją jako propozycję do czytania w trakcie długiego weekendu majowego. Pani, która była zaproszona do studia opisała tę książkę (podobno przytaczając słowa autora:-)) w sposób, który przyciągnął moje uwagę. Mianowicie, stwierdziła, że autor oglądał serial Zagubieni i doszedł do wniosku, że całą historię potrafi napisać lepiej:-). Bardzo mnie to zainteresowało, głównie ze względu na serial, którego nigdy nie dane mi było obejrzeć do końca. Dlatego byłam bardzo ciekawa, czy autor książki całkowicie zainspirował się telewizyjną produkcją...

Tytuł... Lśnij, morze Edenu to dla mnie jeden z takich tytułów, który budzi wewnętrzny niepokój. Sama nie wiem dlaczego, ale to samo uczycie towarzyszyło mi i automatycznie kojarzy się z Poszukiwaniem straconego czasu Marcela Prousta. Tym bardziej czułam się zachęcona do czytania.

Styl pisania od razu skojarzył mi się z powieściami innych hiszpańskojęzycznych pisarzy (przede wszystkim z Eduardo Mendozą i jego Przygodami fryzjera damskiego oraz z Gabrielem Garcią Marquezem i Sto lat samotności). Oczywiście nie uogólniam, ale takie były moje pierwsze skojarzenia. W pewnym momentach książka traciła ten specyficzny styl, aby do chwilę ponownie do tego wracać.

piątek, 7 lipca 2017

Piątek z książką: #1 13 powodów - Projekt Lipiec 2017 dzień 7.

Witajcie!
Już od pewnego czasu nosiłam się z zamiarem wprowadzenia na bloga serii książkowej. Bardzo lubię czytać i jeszcze jakiś czas temu "pochłaniałam" miesięcznie sporo książek. Teraz niestety mam mniej czasu, ale i tak staram się codziennie znaleźć chwilę na czytanie. Chciałabym co jakiś czas publikować notkę na temat mniej lub bardziej ciekawych książek, które przeczytałam w ostatnim czasie po raz pierwszy, albo do których ponownie wróciłam. Nie będą to typowe obszerne recenzje, ale krótkie informacje odnośnie przeczytanych pozycji i moje odczucia:-) (czyli jednak mini recenzje:-)).
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...