czwartek, 16 października 2014

# 54 Colour Alike holo żelek nr 533 - Forfiter

Pierwszymi żelkowymi lakierami z Colour Alike, które dołączyły do mojej lakierowej gromady była malinowa czerwień oznaczona numerem 530 oraz malachitowa zieleń, czyli numer 533. Oba lakiery bardzo przypadły mi do gustu, dlatego jakiś czas później dokupiłam pozostałe trzy odcienie. Ale dzisiejszy post będzie poświęcony wspomnianej już zieleni, która stosunkowo niedawno otrzymała nazwę Forfiter.


Opakowanie jest charakterystyczne dla lakierów Colour Alike - jest to walcowata buteleczka z czarną nakrętką, w której mieści się 8 ml emalii. Aplikacja nie sprawia problemów, na co duży wpływ ma wąski pędzelek. 
Lakier ma rzadką konsystencję, ale mimo tego nie wylewa się na skórki. Dwie warstwy kryją całkiem nieźle - na zdjęciach zobaczycie, że w mocnym świetle końcówki paznokci delikatnie prześwitują. Ponadto drugą warstwę trzeba uważnie nakładać - ja nie zrobiłam tego dokładnie i widać na moich paznokciach granice między warstwami. Wysycha zdecydowanie dłużej niż lakiery holograficzne z poprzednich serii wypuszczonych przez Colour Alike, dlatego wspomogłam się topem wysuszającym. Jeśli chodzi o trwałość to jestem bardzo zadowolona, ponieważ nosiłam go na paznokciach aż 5 dni bez odprysków, ale z lekko startymi końcówkami:)
Jak już wspomniałam lakier należy do grupy holo żelków, czyli jest lakierem holograficznym o żelowym wykończeniu.W tym wypadku efekt holo jest bardzo subtelny i rozproszony, ale nawet w takiej wersji jest bardzo efektowny. Jednak tym, co mnie bardzo zauroczyło w tym lakierze (oraz w czerwieni, której już dwukrotnie używałam) to szkliste, żelowe wykończenie.

Zapraszam na zdjęcie, które były robione w 2, 3 i 5 (sztuczne światło) dniu noszenia.


W cieniu


W sztucznym świetle


Co myślicie o zielonym żelku? Podoba Wam się kolor, efekt holo czy też żelowe wykończenie? Czekam na Wasze komentarze:).
Pozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. jak dla mnie to trudny kolor... nie wiem do czego mógłby mi pasować, bo ani nie maluję sie na zielono, ani nie noszę zielonych ubrań. Nie widzę się w tym kolorze, chociaż sam lakier na paznokciach wygląda ładnie i lubię Colour Alike :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam chyba zielonych lakierów, w swojej małej kolekcji, ale ten wygląda bardzo ładnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycają mnie zawsze ich lakiery holograficzne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta zieleń mnie rozwesela:) Udał im się kolorek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Forfiter! Uwielbiam piosenkę CeZika o takim tytule :D Aż idę załączyć i pośmiać się ponownie ;)
  Ja akurat za zielenią na paznokciach nie przepadam, ale te drobinki mieniące się w świetle są przegenialne :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania:). Będzie mi miło, jeśli postanowisz pozostawić po sobie jakiś ślad:).
Czytam wszystkie komentarze, a na pytania odpowiadam pod postami:).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...